Porady dietetyczne i suplementacyjne online – dlaczego warto?

Internet jest dzisiaj szalenie bogaty w najróżniejsze porad i oferty, które zupełnie za darmo można pobrać, przeczytać czy obejrzeć w formie materiału wideo. Nie wszystkie informacje zawierane na niezweryfikowanych stronach internetowych należy jednak traktować poważnie, a niekiedy kopiowanie planów dietetycznych i programów treningowych w ciemno może zakończyć się bardzo przykrymi i poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Dlatego warto w pierwszej kolejności nauczyć się odróżniać czyjeś amatorskie i niesprawdzone poglądy od fachowych i kompetentnie sprawdzonych w praktyce metod i porad profesjonalistów.

Internet na pierwszy ogień

Porady dietetyczne i suplementacyjne online dzielą się na te kompletnie niepodparte jakimikolwiek danymi oraz te, które pochodzą od osób przez lata analizujących informacje i wyniki zawodników stosujących konkretne mieszanki, preparaty i suplementy. Internet stanowi jednak ciekawe i przydatne medium do porównania i szukania informacji na te tematy, z kilku powodów:

  • umożliwia dostęp do zupełnie darmowej wiedzy bez ograniczeń językowych czy regionalnych;
  • wiedza w Internecie jest na bieżąco aktualizowana;
  • materiały dostępne są zarówno w formie publikacji elektronicznych, filmików wideo, animacji, prezentacji i innych ciekawych form ułatwiających naukę czy praktykę;
  • oprócz wiedzy czysto ogólnikowej i powierzchownej, Internet daje także dostęp do bardzo zaawansowanych i profesjonalnych dokumentów oraz publikacji merytorycznie stojących na najwyższym poziomie (prace naukowe, wyniki statystyczne, opracowania techniczne itp.);
  • daje możliwość skonfrontowania własnej sytuacji, wyników czy poglądów z innymi użytkownikami Internetu – niekiedy bardzo dobrze zaznajomionymi z tematem i gotowymi do natychmiastowego podzielenia się swoją wiedzą.

Naturalnie nie sposób każdego Internauty zweryfikować pod kątem tego, czy jest faktycznie trenerem personalnym albo ukończył studium dietetyczne, ale też nie potrzeba wcale certyfikatów i dyplomów, aby na zdrowym żywieniu i mądrym treningu fizycznym znać się w zaawansowanym stopniu. Korzystając z naszej pomocy możecie mieć pewność, że opiekują się Wami osoby znane Wam z imienia i nazwiska, z konkretnymi osiągnięciami sportowymi i zawodowymi, z wiedzą i kompetencjami oraz chęcią do dzielenia się nimi.

Stała opieka trenera

Przy stałym monitoringu ze strony trenera osiągnięcie założonych celów czy wprowadzanie modyfikacji do obranego programu jest zdecydowanie łatwiejsze i skuteczniejsze. Eliminowanie błędów postawy czy nieprawidłowości techniczne w wykonywanych ćwiczeniach i powtórzeniach także nie przejdą pod okiem profesjonalnego trenera, więc możesz mieć pewność, że zadane ćwiczenia wysiłkowe i suplementacja, przyniosą oczekiwane rezultaty. Z Twojej strony wystarczy sumienność i regularność w realizowaniu kolejnych założonych etapów, doborem pozostałych detali i szczegółów za Ciebie zajmiemy się My.

Naturalnie związanie się z osobą, która jako trener personalny ma doradzać i kontrolować postępy w diecie czy rozwoju fizycznym, nie jest prostą decyzją i każdy chce wiedzieć, co go czeka. Dlatego większość firm oferujących podobne usługi zachęca do wykupienia jednorazowej konsultacji, trwającej blisko godzinę, z trenerem. To daje idealny obraz tego, jak miałaby przebiegać współpraca w bardziej regularnych ramach i jest to okres do zaprezentowania ze strony trenera swoich najważniejszych atrybutów jak szeroki warsztat, profesjonalna wiedza czy umiejętne podejście do klienta.

Dopiero po sprawdzeniu, czy dzielisz ze swoim trenerem podobny język i charyzmę, możesz zdecydować się na jeden z oferowanych pakietów:

  • kolejny jednostkowy trening personalny, w trakcie którego skontrolowana zostanie Twoja technika, tempo wykonywanych ćwiczeń itp.;
  • pakiet 10 indywidualnych treningów wraz z przygotowaniem programu suplementacyjnego, do wykorzystania w ciągu 10 tygodni;
  • pakiet 20 indywidualnych sesji z trenerem personalnym, opieką dietetyczną i suplementacją, do wykorzystania w ciągu 20 tygodni;
  • program indywidualnych zajęć i prowadzenie całomiesięczne przez dietetyka, na warunkach indywidualnie opracowanych wespół z klientem – dopasowane do jego harmonogramu pracy, zajęć i potrzeb.

Dla kogo pomoc Internetowa?

Oczywiście nie wszystkie przypadki poradzą sobie równie dobrze w warunkach wyłącznie internetowego wsparcia. Szczególnie osoby o bardzo niskim poziomie motywacji, szybko przestają wnikliwie przestrzegać ustalonych reguł z trenerem, jeśli ten nie ma możliwości bieżącego skontrolowania i zobaczenia swojego podopiecznego. Internetowe diety i programy suplementacyjne są jednak doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy mają w sobie realną chęć poprawy standardu swojego życia, ale potrzebują minimalnego wsparcia ze strony doświadczonych trenerów personalnych.

Ich wnikliwa ocena postępów pracy, wskazówki żywieniowe i dietetyczne oraz udział w projektowaniu indywidualnego programu pracy, to elementy niezbędne do szybszego osiągania założonych celów. Trenerzy personalni online nie są jednak tak surowi i wnikliwi jak ci obecni całymi dniami przy swoich podopiecznych, dlatego z takich kursów i porad korzystać powinni przede wszystkim zdecydowani i gotowi do pracy użytkownicy. W przeciwnym razie, także trening personalny online, podobnie jak ten stacjonarny, będzie wyłącznie pieniędzmi wyrzuconymi w błoto.

NAPISZ DO NAS: